Relacja z konferencji

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego miał przyjemność zorganizować pierwszą konferencję poświęconą innowacyjnym technologiom o zastosowaniach medycznych, które powstają w naszym kraju. Mieliśmy wielką przyjemność gościć znakomitych naukowców, lekarzy oraz przedsiębiorców, którzy przecierają nowe szlaki i swoją wytężoną pracą niosą pomoc pacjentom.

W trakcie konferencji goście mieli okazję posłuchać wykładów dotyczących m.in. wsparcia PARP dla firm z branży medycznej, innowacjanych medycznych w diagnostyce obrazowej prosto z Olsztyna, metodzie NasoSpirometrii, czy o przezskórnych metodach leczenia stwardnienia rozsianego. Przechodząc między stoiskami wystawowymi każdy miał sposobność spróbować swoich sił w kontrolowaniu robota operacyjnego Robin Heart, na własnym ciele przetestować robota rehabilitacyjnego LunaEMG czy przyjrzeć się jak działa najnowocześniejszy tomograf ultradźwiękowy.

Dziękujemy wszystkim gościom za współtworzenie tak wspaniałej inicjatywy. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza jak i nowe znajomości biznesowe zaowocują dalszym polepszaniem jakości świadczeń medycznych w Polsce. Pokrzepia nas myśl, że wielu zdolnych, kreatywnych polskich naukowców i przedsiębiorców działa w myśl tej samej dewizy, która przyświeca naszemu szpitalowi - nieść ulgę, przywrócić zdrowie. Do zobaczenia za rok!